• Nowoczesny hotel od Q2Studio

   Wsłuchując się w pragnienia inwestora Q2Studio zaprojektowało nowoczesny hotel, który powstanie w jednym z największych miast Polski. Luksusowe apartamenty, basen oraz imponująca sala konferencyjna stanowić będą idealne miejsce do relaksu, zabawy oraz spotkań biznesowych, dzięki czemu obiekt spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

   dssjasek1_q2studio dssjasek3_q2studio


  • Modernizacja Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu

   Pracownia Q2Studio stworzyła koncepcję przebudowy jednego z budynków Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Budynek „O” z założenia ma się przekształcić w siedzibę Inkubatora Przedsiębiorczości.

   Modernizacja budynku „O” należącego do Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu wymagała od architektów Q2Studio świeżego spojrzenia nie tylko na bryłę obiektu, ale również na jego funkcjonalność. Niebawem obiekt ten całkowicie zmieni swoje przeznaczenie i stanie się siedzibą instytucji wspierającej rozwój młodych ludzi. Te perspektywiczne plany, zakładające stworzenie Inkubatora Przedsiębiorczości, zobligowały projektantów do wykreowania przestrzeni, która dzięki swojej nowoczesności i świeżości  stanie się miejscem inspiracji dla studentów i absolwentów Uczelni.

   Uniwersytet Ekonomiczny elewacja Uniwersytet Ekonomiczny od parkingu


  • Q2Studio stworzyło KIKO+!

   Dynamizm, energia i aktywność- to najważniejsze założenia, przyświecające architektom Q2Studio pracującym nad projektem KIKO+, wielofunkcyjnym centrum sportowym, które już niedługo zaprezentuje  swoje wnętrza aktywnym mieszkańcom Głogowa.

   Brand, wykreowany od podstaw przez Q2Studio, to imponujące 1750 m2 , które mieścić się będzie na dwóch poziomach w Galerii Glogovia. Fitness, dwie sale do squasha, strefa cardio oraz sauny to tylko niektóre z wnętrz, mających przenieść klientów do zupełnie innej rzeczywistości. W nowoczesnej i wciągającej przestrzeni architekci zadbali również o miejsce do relaksu oraz wytchnienia po ciężkim treningu. Zagwarantują to klientom chill out area i bar ze zdrową żywnością, którego wizualizacje zamieszczone są poniżej.

   Więcej informacji już wkrótce!

     kikoq2studiokiko+,q2studio

    


  • 14 urodziny Q2Studio!

   Dokładnie dzisiaj mija 14 lat od momentu założenia Q2Studio. Wiele wspomnień, wesołych wydarzeń, ponad 100 zrealizowanych projektów i jeszcze więcej wykonanych koncepcji. To tylko część tego co niosły za sobą te lata.

   W tym miejscu chcemy podziękować wszystkim naszym Przyjaciołom, Klientom i współpracownikom . To właśnie Wy jesteście największą składową wszystkich sukcesów Q2StudioDZIĘKUJEMY!

    

   kolaż strona Q2


  • Aranżacja wnętrz siedziby spółek Grupy Impel

   Aranżacja wnętrz siedziby spółek Grupy Impel

   Zakończyła się realizacja naszego projektu zakładającego aranżację przestrzeni biurowej dwóch spółek Grupy Impel. Biuro zlokalizowane w zaprojektowanym przez Q2Studio Centrum handlowo –usługowym Galaktyka charakteryzować się będzie połączeniem formy z tożsamością obu firm. W celu podkreślenia dynamicznego i kreatywnego sposobu ich działania, zdecydowaliśmy się stworzyć wnętrze o bardzo prostej kolorystyce opierającej się na czerni i kontrastujących z nią barwach ogniskujących ważne punkty w przestrzeni biura. Równie istotną częścią projektu było opracowanie identyfikacji personalnej nawiązującej do pasji pracowników i charakteru firm –umieszczając wielkogabarytowe obrazy nawiązujące do indywidualnych zamiłowań otrzymaliśmy odświeżające i zaskakujące wybicie z biurowej przewidywalności. Wykorzystując industrialne części obiektu oraz rozmieszczając na płaszczyznach dostosowane do potrzeb Inwestora elementy np. white/ blackboards, stworzyliśmy obraz eleganckiego, minimalistycznego, a przede wszystkim nowoczesnego wnętrza, oddającego profesjonalizm działających w nim spółek.

   Kliknij zdjęcie, aby powiększyć

   Impel wnętrza biura           Impel wnetrza biura           pp (15 of 19)

    

    


  • Najpierw Portugalia teraz czas na Hiszpanię!

   W maju opracowaliśmy concept design ekskluzywnego resortu –Falesia d’el Rey. Projekt emanujący beztroską i niepodważalnym stylem, zakładał powstanie aż 330 prestiżowych posiadłości na klifach portugalskiego miasteczka Obidos. Skupiał się na spełnieniu oczekiwań najbardziej wymagających klientów, którzy korzystając z przedstawionych w PGE Tour pól golfowych, rozpościerających się wzdłuż projektowanych nieruchomości, odnajdą tam również światowej klasy, luksusową architekturę.  Obecnie pracujemy nad projektem willi usytuowanej w hiszpańskim mieście Benissa, które już niebawem zachwycać będzie nie tylko przepięknymi plażami, krystalicznie czystym morzem i górami przecinającymi szerokie doliny, ale również urzekającą rezydencją spod kreski Q2Studio.

   panorama wycięta


  • Rozbudowa Galerii Ostrovia

   DSC_0017Rozpoczęliśmy prace nad projektem przebudowy i rozbudowy największego CH w południowej części Wielkopolski. Galeria Ostrovia powiększy się o kolejne skrzydło, gdzie na powierzchni aż 17 000 metrów kwadratowych oprócz 5 sal kinowych i nowych lokali użytkowych, zaprojektujemy rozbudowany parking dla zmotoryzowanych gości Centrum Handlowego.


  • Przestronne apartamenty i ekskluzywne lofty projektu Q2Studio już niebawem

   Pracujemy nad rozbudową i adaptacją zabytkowego obiektu, w którym umieszczone zostaną przestronne apartamenty i ekskluzywne lofty. Zwarty kwartał zabudowy śródmiejskiej z istniejącą tkanką XIX –wiecznego obiektu przemysłowego, powiększony zostanie o część odznaczającą się nowoczesną linią architektoniczną, w której powstanie biurowiec, wraz z lokalami usługowymi. Przestrzeń między wzajemnie przenikającymi się stylami architektury, otoczona restauracjami i ogólnodostępną zielenią  sprawi, że miejsce to będzie nie tylko atrakcyjne z punktu widzenia jego mieszkańców, ale przede wszystkim stanie się istotnym punktem na mapie miasta.
   Więcej informacji już wkrótce!

                         zabudowa śródmiejska wizualizacja I          zabudowa śródmiejska wizualizacja II         zabudowa środmiejska wizualizacja  • Nowe zdjęcia Galerii Glogovia -sprawdź już teraz!

   O tym, że Galeria Glogovia pnie się szybko w górę informowaliśmy już miesiąc temu, jednak stan obecnych prac przerósł oczekiwania chyba wszystkich związanych z tym przedsięwzięciem.
   Specjalnie dla Was publikujemy najświeższe zdjęcia z placu budowy głogowskiej galerii projektu Q2Studio.

   Więcej…


  • Ruszyła budowa osiedla Wiosenny Przedświt!

   70 mieszkań w standardzie deweloperskim, o powierzchni od 26 do 136 metrów kwadratowych, okna sięgające od podłogi do sufitu, parking pod i naziemny,  plac zabaw, osiedlowa kotłownia, a wszystko to w malowniczej okolicy  południowo-zachodniej części Wrocławia. Tak wyglądać będzie osiedle Wiosenny Przedświt naszego autorstwa, którego prace budowlane właśnie się rozpoczęły.  Jako pierwszy powstanie budynek „C” z 23 mieszkania, zaś pozostałe dwa -A i B wznoszone będą już czerwcu.

   Aby dowiedzieć się więcej wejdź TUTAJ

   Bądź odwiedź stronę stronę http://wiosennyprzedswit.pl/

   Przedswit_widok_04_pop NOWY


  • Budowa Galerii GLOGOVIA wyprzedziła harmonogram prac o 2 tygodnie!

   Dwie trzecie prac związanych z przygotowaniem stanu surowego zastało już wykonane! Właśnie rozpoczęto prace na dachu i z każdym dniem można coraz lepiej rozpoznać jej wyjątkowe rozwiązania architektoniczne.  Odwiedźcie naszą galerię FOTORELACJE i przekonajcie się sami, jak Glogovia rośnie w oczach !

   Chcecie dowiedzieć się co o naszym projekcie mówią media? Wejdźcie tutaj →PROPERTYDESIGN, MURATORPLUS

   Glogovia (2)

   Więcej…


  • Nowa era projektowania, czyli BIM w Q2Studio

   Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku z początkiem 2015 roku rozpoczęliśmy proces wdrażania Bulding Information Modeling. Praca z wykorzystaniem BIM to przede wszystkim oszczędność czasu, środków, a co ważniejsze redukcja do minimum ewentualnych błędów.
   -Myślimy przyszłościowo, więc taka inwestycja jest niezbędna. Korzyści płynące z wykorzystania nowych możliwości technologicznych są nieporównywalnie większe niż koszty poniesione w początkowej fazie –mówi Marcin Kucharski, właściciel i główny projektant Q2Studio.

   Więcej…


  • Szkolenie Mercor

   Firma Mercor –lider na rynku polskim, czeskim i słowackim, największy producent i dostawca kompleksowych, biernych systemów ochrony przeciwpożarowej –na specjalne zaproszenie Marcina Kucharskiego, przeprowadziła szkolenie dla całej załogi Q2Studio.
   Podczas pięciogodzinnego spotkania pogłębiliśmy naszą wiedzę z zakresu min. kompleksowych systemów oddymiania i odprowadzania ciepła, zintegrowanych rozwiązań wentylacji pożarowej, czy systemów ognioochronnych zabezpieczeń konstrukcji budowlanych.

   Więcej…


  • Międzynarodowe Targi Poznańskie 10-13.03.2015

   Na zaproszenie organizatorów Międzynarodowych Targów Poznańskich BUDMA, 11 marca mieliśmy okazję uczestniczyć w najważniejszym tego typu wydarzeniu w Europie. Dla architektów ponownie przygotowano projekt Strada di Architettura, czyli specjalną ścieżkę służącą m.in. pokazaniu bezpośredniego powiązania miedzy twórcami architektury, a producentami i dystrybutorami materiałów budowlanych i dekoracyjnych. Do tego liczne debaty, konferencje i spotkanie ze światowej sławy architektem Alberto Veiga z pracowni Studio Barozzi Veiga, twórcą projektu Filharmonii Szczecińskiej –wróciliśmy z całą masą nowych pomysłów.

   BUDMA ZAPROSZENIEBUDMA 11.03.2015

   -To, co wyróżnia Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA wśród innych tego typu wydarzeń, to fakt, że jest to wystawa kierowana stricte do osób, które na co dzień związane są z tymi profesjami. Prezentacja najnowszej oferty wystawców – materiałów, systemów i technologii, a także możliwość wymiany doświadczeń ze specjalistami z całej Europy Środkowo –Wschodniej, bezsprzecznie jest źródłem inspiracji, jak również możliwością nawiązania kontaktów, które owocować mogą tylko jednym – efektowną, ekonomiczną i ekologiczną architekturą, dopasowaną do potrzeb i wymogów obecnych czasów –mówił Marcin Kucharski, właściciel i główny projektant Q2Studio.
  • Szkolenie -HAURATON

   Jakie są metody gospodarowania wodami opadowymi? Czym są odwodnienia ciężkie i lekkie? Jak są zbudowane i jak działają separatory, czy zbiorniki retencyjne? To tylko niektóre wątki, jakie zostały poruszone podczas szkolenia przeprowadzonego przez firmę HAURATON -czołowego producenta systemów zagospodarowania wód opadowych, która 6 marca odwiedziła naszą pracownię.

   Huraton 6.03.2015


  • Praca w Q2Studio!

   Nie zwlekaj z decyzją i aplikuj na stanowisko asystenta projektanta już teraz!

   Czekamy właśnie na Ciebie!

     Więcej…

   obrazek rekrutacja


  • Przekazaliśmy sprzęt biurowy do Domu Dziecka „Wiosna” Krzydlina Mała

   -Wspierając nasz Dom sprawili Państwo, że na twarzy dzieci pojawił się uśmiech – tak naszą pomoc podsumowała s. Agata, dyrektor Domu Dziecka „Wiosna” w Krzydlinie Małej.

   11 lutego przy współpracy z Zarządem Głównym Towarzystwa Kultury Kresowej i Wołowskim Ośrodkiem Kultury, przekazaliśmy sprzęt biurowy dla wychowanków Domu Dziecka w Krzydlinie Małej. Podziękowanie jakie otrzymaliśmy za ten mały gest przerosło nasze największe oczekiwania.

   Otwórz oczy, rozejrzyj się… i Ty możesz pomóc!

   Kurier Gmin

   Artykuł opublikowany na łamach Tygodnika Kurier Gmin dn. 17.02.2015 r.


  • Takiego Harleya jeszcze nie widzieliście! Poznań

   Już niedługo w Poznaniu powstanie nowy salon motocykli Harley Davidson. Pracownia architektoniczna Q2Studio, która jest autorem projektu, zawarła w nim to, co najważniejsze dla legendarnej marki –połączenie klasycznego designu z nowoczesnymi rozwiązaniami.

   – Sprzedawcy Harley Davidson mówią, że ich klienci płacą za legendę, a motocykl jest gratis – takie założenie zobowiązuje – mówi Marcin Kucharski. – Postawiliśmy na spójność z charakterem i duchem towarzyszącym filozofii firmy Harley Davidson – dodaje.

   wiz_141210wiz_141210_dluga elewacja

    

    

    

    

    

   Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź tutaj!

   Zobacz co o naszym projekcie napisał portal PropertyDesign→czytaj…

    


  • JESTEŚMY W GRONIE NALEPSZYCH

   Z niezwykłą przyjemnością informujemy, że 9stycznia 2015 roku Pracownia Projektowa Q2Studio Marcin Kucharski trafiła do czołówki najlepszych i najciekawszych biur architektonicznych. Pragniemy w tym miejscu podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu i jednocześnie zapewniamy, że nadal będziemy podnosić sobie poprzeczkę, tak aby, w jak najlepszym stopniu, z dbałością o najdrobniejszy szczegół realizować Państwa założenia projektowe.

   http://archinea.pl/q2studio-wroclaw/


  UKRYJ MENU ROZWIŃ MENU W górę