Restauracja Tygiel - Q2 STUDIO
UKRYJ SZCZEGÓŁY

Restauracja Tygiel

Restauracja Tygiel znajduje się w 5* hotelu Platinum Mountain Hotel & SPA w Szklarskiej Porębie.

To nowoczesna interpretacja tradycji regionu i wysublimowana kuchnia promująca lokalny produkt.

Na uwagę zasługuje kadrowanie centralnej kluczowej części wnętrza, co przywołuje na myśl kompozycję obrazu. Goście patrząc z odpowiedniej perspektywy widzą “żywy obraz” zbudowany ciekawymi detalami wnętrzarskimi ujęty w drewnianą ramę.

W projekcie czytelny jest także dualizm: kompozycji wnętrza i sposobu jego wzajemnych połączeń. Wnętrze kuchni, baru i bemarów jest akcentowane drewnianą ramą, co wizualnie strefuje tę część wyraźnie od części restauracyjnej, w której dominują ciemne barwy grafitów i czerni uzupełnione akcentami brązów. Natomiast są to przestrzenie otwarte. 

Live cooking daje możliwość obserwacji i skrócenia dystansu między kucharzami a gośćmi restauracji. We wnętrzu panuje atmosfera wspólnoty w duchu chaty izerskiej, jednocześnie dając wrażenie prywatności poprzez zastosowanie drewnianych przegród we wnętrzu.

Wnętrze zostało urządzone w duchu EKO. To połączenie wielu różnych materiałów: drewna, kamienia, gliny, miedzi, dopełnione lokalną ceramiką. Możemy ich doświadczyć w każdym aspekcie wnętrza – od wykończenia, przez meble, aż po detale, zastawę.